Nie ma prądu? Nie ma problemu! Jest fotowoltaika i magazyn energii

W Archigon wiemy jak pogodzić rosnące rachunki, polskie prawo i przerwy w dostawie prądu. Rozwiązaniem jest fotowoltaika i magazyn energii! Udowodniliśmy, że najlepsze wyniki są w zasięgu naszych możliwości.

Z czym musieliśmy się zmierzyć? – Kiedy fotowoltaika nie wystarcza

Głównym problem naszych Klientów, a dla nas ciekawym wyzwaniem, okazały się częste przerwy w dostawie prądu w ich domu. Pani Anna chciała obniżyć wysokie rachunki za energię elektryczną oraz z większą świadomością dbać o środowisko, więc zdecydowała, że zamontuje instalację fotowoltaiczną. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, że standardowy system fotowoltaiczny nie będzie działał podczas braku energii z sieci. Co więcej, frustracja naszych klientów rosła, ponieważ chcieli oni także zmienić system grzewczy domu na elektryczną pompę ciepła. Nasi Klienci nie wiedzieli, że coś może zastąpić im standardowego dostawcę energii elektrycznej. Po szczegółowej analizie potrzeb, firma ARCHIGON przyszła im z pomocą. Zaproponowała fotowoltaikę i magazyn energii.

Rozwiązanie szyte na miarę – Fotowoltaika wspierana magazynem energii

Najskuteczniejszym rozwiązaniem dla naszych Klientów była instalacja fotowoltaiczna z własnym magazynem energii. Zaproponowaliśmy instalację z wysokiej jakości modułami fotowoltaicznymi o mocy 350 Wp oraz połączenie ich z dwoma falownikami – sieciowym i hybrydowym, które obsługują magazyn energii oraz tryb awaryjny backup. Sercem, które zarządza funkcjami magazynowania wytworzonej energii słonecznej oraz zasilaniem rezerwowym w tej instalacji jest falownik hybrydowy. To połączenie systemu ładowania akumulatorów oraz zarządzania trybem off-grid. Inwerter może przetworzyć do 8,0 kW mocy DC, aby z jednej strony zapewnić energię odbiornikom w gospodarstwie domowym, a dodatkowo nadmiar energii z instalacji fotowoltaicznej zmagazynować tymczasowo w zastosowanej baterii. Drugi falownik obsługuje pozostałą moc modułów fotowoltaicznych. Do instalacji wybraliśmy najlżejszą baterię w swojej klasie, co umożliwiło jej montaż na ścianie. Zamontowane u naszych Klientów falowniki łączą się z Internetem, dzięki czemu nasi Klienci mają dostęp do przejrzystej wizualizacji zużycia energii, a technikom ARCHIGON umożliwia to zdalny podgląd serwisowy instalacji oraz dynamiczne zarządzanie zasilaniem.

Bezpieczeństwo warte każdej ceny – Własna produkcja energii elektrycznej

Poza pracą w systemie on-grid, zastosowane rozwiązanie rezerwowe automatycznie zapewnia naszym Klientom zasilanie awaryjne, czyli spełnia najważniejsze oczekiwania naszych Klientów. Niewykorzystana energia jest magazynowana w akumulatorze i zużywana na potrzeby całego domu. Jeśli dojdzie do awarii sieci, używane jest połączenie energii z instalacji fotowoltaicznej i energii z magazynu energii, co pozwala zasilać wszystkie urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym w dzień i w nocy.

Okazuje się także, że duże zagęszczenie instalacji fotowoltaicznych na danym obszarze wpływa na wartość napięcia w sieci dystrybucyjnej, co powoduje wyłączanie instalacji PV w słoneczne dni. Rozwiązanie ARCHIGON, czyli połączenie fotowoltaika i magazyn energii jest na to odpowiedzią, bo nadwyżka energii nie jest odsyłana do sieci, tylko przechowywana na miejscu.

Czy to się opłaca? Koszty fotowoltaiki i magazynu energii

To nie tylko kwestia pieniędzy. Dzięki nam nasi Klienci zyskali bezpieczeństwo energetyczne. Instalacja obsługuje wszystkie urządzenia domowe, a także pompę ciepła. Tzn., że nasi Klienci są zupełnie niezależni energetycznie. Częste zaniki prądu stały się przeszłością. Stali się niezależni od dostawcy prądu czy spalinowych, ręcznych agregatów prądotwórczych. Niemniej jednak, w związku z funkcjonowaniem zamontowanej instalacji przez ponad siedem miesięcy Pani Ania zaoszczędziła 6 514,57 zł.

Rentowność tego rozwiązania dodatkowo podnosi fakt maksymalnej 100% autokonsumpcji energii ze słońca. Prosument nie traci 20% z nadwyżki energii, którą w innym wypadku musiałby oddać do sieci, bo magazynuje ją lokalnie bez żadnych strat. Dzięki temu zapewniliśmy naszym Partnerom najwyższy stopień zużycia własnego, a co za tym idzie, maksymalną rentowność instalacji.

Wyniki z korzystania z hybrydowej instalacji PV

Podsumowując, przez ponad pół roku działania instalacji nasi Klienci:

  • w 94% pokryli swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną,
  • zaoszczędzili ponad 6 500 zł,
  • byli spokojni o energię w swoim domu o ok. 27h 38 min dłużej, bo tyle godzin instalacja pracowała w systemie awaryjnego zasilania.
  • stali się w 100% samowystarczalni energetycznie.

Fotowoltaika i magazyn energii – czy warto?

  1. Dzięki innowacyjnym, odpowiednio dobranym rozwiązaniom można bardzo szybko zacząć oszczędzać na rachunkach i uniezależnić się od tradycyjnego dostawcy prądu.
  2. Nie musisz płacić wielkim dostawcom, jak Tauron, PGE czy Enea by mieć prąd w swoim gospodarstwie domowym.
  3. By być pewnym zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną, musisz wybrać specjalistów. Innymi słowy, zadbać o właściwy montaż i integrację systemu, a także fachowy monitoring.

Masz pytania? Borykasz się z przerwami w dostawach prądu? Napisz do nas! Nasi konsultanci odpowiedzą Ci tak szybko jak to możliwe.

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.