Dotacja „Mój Prąd 3.0”

Dowiedz się więcej na temat nowej edycji programu „Mój Prąd 3.0” i sprawdź, jak możesz uzyskać dotację. Nie czekaj, pula środków jest ograniczona!

Zarezerwuj już dziś

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Mój Prąd 3.0 – załatwimy za Ciebie wszystkie formalności!

Nabór do programu „Mój Prąd 3.0” rozpoczął się 1 lipca. Do programu zostaną zakwalifikowane beneficjenci, którzy zamontowali instalację fotowoltaiczną i której koszt został poniesiony po 31 stycznia 2020 roku. Środki są ograniczone, więc o przyznaniu dotacji na fotowoltaikę w twoim domu będzie decydować kolejność złożenia wniosku. Archigon pomoże Ci we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dofinansowania. Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Mój Prąd 3.0 – Jakie są warunki programu?

W jakich terminach będzie obowiązywał nabór wniosków do nowej edycji programu „Mój Prąd 3.0”. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać do 3000 zł. Zasady kolejnej odsłony „Mój Prąd 3.0”:

  • nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Mojego Prądu ruszył 01.07.2021 r. i ma trwać do 22.12.2021 z możliwością przedłużenia programu lub do wyczerpania środków.
  • przedział mocy dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych jest taki sam, jak dotychczas i wynosi 2-10kWp
  • dotację otrzyma właściciel zakończonego projektu i systemu fotowoltaicznego podłączonego do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego)
  • Mój Prąd 3.0 to umożliwia dofinansowanie instalacji założonych jeszcze w ubiegłym roku, jednak po 31 stycznia 2020 roku
  • Dopłata do instalacji fotowoltaicznej w ramach nowej edycji Mój Prąd 3.0 może wynieść maksymalnie 3000 zł i nie może przekroczyć 50% kosztów całej instalacji.
  • Łączy się z ulgą termomodernizacyjną. 
  • Dotacji Mój Prąd 3.0 nie można łączyć z dotacją z programem „Czyste powietrze”.

Ile wynosi dofinansowanie z programu „Mój Prąd 3.0”?

Dopłata do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd 3.0 może wynieść maksymalnie 3000 zł i  nie może przekroczyć 50% kosztów całej instalacji. Dofinansowanie Mój Prąd 3.0 można połączyć z ulgą termomodernizacyjną, w ramach której można odliczyć od podatku koszty poniesione w związku z instalacją fotowoltaiczną.  Programu Mój Prąd 3.0 nie można łączyć z dotacją „Czyste Powietrze”.

  • Dotacja Mój Prąd 3.0 to rozwiązanie wyłącznie dla osób fizycznych, które wytwarzają energię na własne potrzeby i mają podpisaną umowę z zakładem energetycznym.
  • Dotacja jest zwolniona z podatku PIT
  • Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

„Mój Prąd 3.0”, a ulga termomodernizacyjna

Dofinansowanie z Programu „Mój Prąd 3.0” można łączyć z ulgą termomodernizacyjną. Podatnik, który po roku, w którym skorzystał z ulgi termomodernizacyjnej, otrzymał zwrot odliczonych w ramach ulgi wydatków na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jest zobowiązany doliczyć odpowiednio kwoty uprzednio odliczone do dochodu (przychodu) w zeznaniu składanym za rok podatkowy, w którym otrzymał ten zwrot. Oznacza to, że otrzymaną w 2021 r. dotację z programu „Mój Prąd”, w przypadku wcześniejszego skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, prosument będzie musiał doliczyć do podstawy opodatkowania w zeznaniu podatkowym za 2021 r., składanym w przyszłym roku. Kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie może być rozliczona w ciągu kolejnych 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Zasady korzystania z ulgi termomodernizacyjnej określa art. 26h ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Fotowoltaika kredyt – atrakcyjne finansowanie

Dowiedz się więcej

Realizacje fotowoltaika