Dotacja „Mój Prąd 4.0”

Dowiedz się więcej na temat nowej edycji programu „Mój Prąd 4.0”, która planowana jest na I kwartał 2022 roku i sprawdź, jak możesz uzyskać dotację.

Zarezerwuj już dziś

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Mój Prąd 4.0 – załatwimy za Ciebie wszystkie formalności!

Planowana w I kwartale 2022 r. nowa odsłona programu priorytetowego „Mój prąd 4.0” pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w kierunku efektywnej, bezpiecznej energetyki rozproszonej, uwzględniającej inteligentne zarządzanie magazynowaniem oraz autokonsumpcją wytworzonej energii elektrycznej. Nabór do programu „Mój Prąd 4.0” rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Archigon pomoże Ci we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dofinansowania. Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Mój Prąd 4.0 – Jakie są warunki programu?

W jakich terminach będzie obowiązywał nabór wniosków do nowej edycji programu „Mój Prąd 4.0”. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Zasady kolejnej odsłony „Mój Prąd 4.0”:

  • dofinansowaniem będzie objęta nie tylko fotowoltaika, ale także urządzenia, które przyczynią się do większej autokonsumpcji, a więc: magazyny energii, ładowarek do samochodów elektrycznych, systemy do zarządzania energią w gospodarstwie domowym, magazynów chłodu lub ciepła,
  • wysokość dotacji będzie uzależniona od zakresu inwestycji.

Zmianom prawdopodobnie nie ulegną pozostałe warunki, które obowiązywały w poprzednich edycjach programów „Mój Prąd”:

  • przedział mocy dofinansowanych instalacji fotowoltaicznych taki jak dotychczas 2-10 kWp,
  • łączy się z ulgą termomodernizacyjną,
  • dotację otrzyma właściciel zakończonego projektu i systemu fotowoltaicznego podłączonego do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego),
  • środki będzie można uzyskać po zrealizowaniu inwestycji.

Dlaczego w fotowoltaikę warto nadal inwestować”?

  • Podwyżki cen prądu – jak zapowiada rząd, energia rośnie i będzie rosnąć przez kolejne lata. W porównaniu z październikiem 202o roku prąd zdrożał aż o 90%. Fotowoltaika pozwala na obniżenie rachunków nawet o 90%.
  • Inflacja – według GUS, we wrześniu 2021 roku inflacja wyniosła 5,9%. Pieniądze tracą na wartości, a fotowoltaika pozwala na bezpieczną i pewną ich inwestycje na długie lata.
  • Zwiększenie autokonsumpcji – prąd z fotowoltaiki możesz wykorzystać na klimatyzację, ładowanie samochodu elektrycznego lub pompę ciepła. Każdy wykorzystany w domu kW z fotowoltaiki to podwójna oszczędność.

Kiedy ruszy program „Mód Prąd 4.0”?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiedziało nową edycję programu „Mój Prąd 4.0”, który miałaby ruszyć już w I kwartale 2022 roku. Na ten okres planowane są również zmiany w systemie rozliczania prosumentów z fotowoltaiki, które to zmiany będą miały obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Jak wynika z opublikowanych informacji na stronie programu na nową edycję programu rząd przeznaczy aż 1 mld złotych.

Realizacje fotowoltaika