Mój Prąd 4.0. – kontynuacja programu

Planowana na I kwartał 2022 r. nowa odsłona programu priorytetowego „Mój Prąd 4.0”, pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w kierunku efektywnej i bezpiecznej energetyki rozporoszonej, uwzględniającej inteligentne zarządzanie magazynowaniem oraz wytworzonej energii elektrycznej z fotowoltaiki.

Mój Prąd 4.0 – jakie będą warunki?

Jak poinformował Wiceminister Klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, dofinasowaniem będzie objęta nie tylko fotowoltaika, ale także urządzenia, które przyczynią się do większej autokonsumpcji, a więc:

  • Magazyny energii
  • Ładowarki do aut elektrycznych
  • Systemy do zarządzania energią w gospodarstwie domowym
  • Magazynów chłodu lub ciepła
jinko_longi_instalacja_fotowoltaiczna_na_gruncie_fotowoltaika_instalacje_fotowoltaiczne_farmy_słoneczne_elektrownie_słoneczne_archigon_oze_moduły_fotowoltaiczne_huawei_tarnow_rzeszów_kraków_dębica_jasło_kielce

Nabór wniosków

Ministerstwo Klimatu i środowiska zapowiedziało, że nowa edycja programu „Mój Prąd 4.0” miałaby ruszyć w I kwartale 2022 roku. Jak wynika z opublikowanych informacji, budżet programu będzie wynosił 1 mld złotych. Istotną kwestią jest to, że forma składanych wniosków się nie zmieni i będzie odbywać się drogą elektroniczną co znacznie ułatwi jego złożenie.

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.