fbpx
biuro@archigon.pl

Jak zaoszczędzić w biznesie. Leasing na fotowoltaikę dla firm

Ceny energii elektrycznej z roku na rok wzrastają. Szacuje się, że około 20% kosztów ponoszonych przez każdą firmę to rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne mogą być idealnym rozwiązaniem na zmniejszenie rachunków w firmie. Mimo długofalowych oszczędności, koszty ich instalacji wciąż są wysokie. Jak rozwiązać ten problem? Odpowiedzią jest leasing na fotowoltaikę dla firm.

Farma fotowoltaiczna w Nowym Wiśniczu. Generalny Wykonawca - ARCHIGON.


Na czym polega leasing na fotowoltaikę dla firm?

Leasing to druga, zaraz obok kredytu, forma finansowania Twoich inwestycji. Dzięki niej możemy korzystać z danego dobra, a ostatecznie stać się jej właścicielem. Taka forma spłacania rzeczy lub usługi nie wymaga angażowania kosztów własnych, co sprawia, że jest to opcja dostępna dla wszystkich. Wszystkie największe grupy finansowe w Polsce, m.in. PKO, Santander, Idea Getin, Millenium, ING, Alior czy mBank, w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadziły do swojej oferty leasing paneli fotowoltaicznych. Przy odpowiednim doborze parametrów instalacja PV może w ciągu kilku lat spłacać się sama, bez angażowania środków finansowych firmy i bez jakichkolwiek dopłat czy programów wsparcia.

Dla kogo leasing fotowoltaiczny?

Z pewnością zastanawiasz się, czy dla Twojej branży leasing fotowoltaiczny będzie dobrym rozwiązaniem. Sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym zużyciem prądu. Najwięcej zyskają przedsiębiorcy, których działalność generuje duże rachunki za prąd, czyli branże energochłonne, takie jak np.: branża IT, zakłady produkcyjne (w tym zmianowe), branże spożywcze.

Ogromną zaletą leasingu jest także prosta procedura, . Firmy leasingowe zazwyczaj wymagają minimum formalności, dzięki czemu cały proces przebiega łatwo i sprawnie. Potrzebujemy jedynie podstawowych dokumentów ewidencyjnych i finansowych firmy, a czas oczekiwania na decyzje rzadko kiedy przekracza dwa tygodnie.

Instalacja fotowoltaiczna na Sklepie Spożywczym ABC - Wykonawca ARCHIGON


Zalety płynące z leasingu fotowoltaicznego:

 1.  
 2. – Procedura, która sprawia, że usługa ta jest w zasięgu większości przedsiębiorców. Firmy leasingowe zazwyczaj wymagają minimum formalności, dzięki czemu cały proces przebiega łatwo i sprawnie. Potrzebujemy jedynie podstawowych dokumentów ewidencyjnych i finansowych firmy, a czas oczekiwania na decyzję rzadko kiedy przekracza dwa tygodnie.
 3. – Możliwość zbudowania instalacji bez udziału środków własnych.
 4. – Instalacja sama na siebie zarabia.
 5. – Minimalny wkład własny.
 6. – Wsparcie ekologicznych rozwiązań, a tym samym redukcja ilości dwutlenku węgla w powietrzu. 
 7. – Błyskawiczna oszczędność – rachunki za prąd nawet o 90% niższe. 
 8. – Zmniejszenie obciążenia podatkowego, wydatki ponoszone w ramach leasingu zaliczamy do kosztów uzyskania przychodu.
 9. – Uproszczona księgowość.
 10. – Brak wpływu na zdolność kredytową leasingobiorcy.
 11. – Po upływie umowy leasingowej stajesz się właścicielem instalacji. 
 12.  

Leasing na fotowoltaikę - czy to się opłaca?

Ceny energii elektrycznej w Polsce nieustannie wzrastają, a podwyżki te uderzą zwłaszcza w polskich przedsiębiorców. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat jest to wzrost rzędu 140%. Perspektywa kolejnych lat nie napawa optymizmem, ponieważ podwyżki wciąż mają być odnotowywane.

SIATEX w Zamościu. Moc instalacji 710 kWp - Wykonawca ARCHIGON

Według wszystkich autorytetów, a także prognoz UE na najbliższe lata, to właśnie energia odnawialna stanowi główne źródło światowej energetyki w przyszłości. Jest to ekologiczna forma pozyskiwania energii, która pozwala na produkcję prądu z odnawialnego źródła w sposób cichy, ale również nieingerujący w środowisko naturalne w znaczący sposób.

Jest to również sposób na wpłynięcie pozytywnie na wizerunek swojej działalności dzięki temu, że stajemy się przedsiębiorcami, dla których dobro środowiska nie pozostaje bez znaczenia.

Warto wspomnieć także o tym, że przeciętna żywotność instalacji fotowoltaicznej to min. 25 lat. Przez ten okres czasu jest ona w stanie produkować energię na tym samym poziomie bez utraty efektywności. Jeżeli zakładamy, że czas trwania przeciętnej umowy leasingowej to około 15 lat, możemy sami obliczyć, okres czasu, który będzie generował nam same zyski. Dzięki ogromnemu wyborowi ofert leasingowych każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiednia dla siebie.

Jednym z popularniejszych rozwiązań staje się produkowanie własnej energii za pomocą słońca. Jest to nowoczesna metoda na uchronienie się przed nieustannymi podwyżkami cen prądu. Panele fotowoltaiczne przestały być inwestycją, w której przedsiębiorca musi wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych z własnej kieszeni lub brać kredyt, aby instalacja fotowoltaiczna dopiero po kilku latach zaczęła na siebie zarabiać. Dzięki specjalistycznym firmom możemy stworzyć instalację dopasowaną do naszego przedsiębiorstwa oraz jego wymagań.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą fotowoltaiki dla domu, biznesu, lub farmy fotowoltaicznej zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym doradcą.

Masz pytania?

Nasi konsultanci odpowiedzą Ci tak szybko jak to możliwe.