fbpx
biuro@archigon.pl

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 700 kWp z ARCHIGON.

- kolejny zrealizowany projekt na skale europejską.

ARCHIGON Sp. z o.o., wyspecjalizowana spółka w branży fotowoltaicznej oraz energetycznej, z dumą informuje, że na kolejnym dachu Zakładu Produkcyjno – Handlowego „SIATEX” w Zamościu kompleksowo zrealizowała projekt polegający na budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy 490 kWp. Łącznie wybudowana przez nas moc na tym zakładzie osiągnęła już 700 kWp.

Celem przedsiębiorstwa jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów produkcyjnych i usługowych poprzez obniżenie kosztów energii elektrycznej dzięki instalacjom fotowoltaicznym. 

Docelowo firma „SIATEX” chce wykorzystać pod instalacje fotowoltaiczne dachy o łącznej powierzchni 4ha. Szacujemy, że na terenie zakładu zainstalujemy 800 kWp mocy. Realizacja tych projektów pozwoli zakładowi „SIATEX” na przestawienie produkcji na całkowicie bezemisyjne źródło energii.

Dzięki komfortowi w postaci profesjonalnie zorganizowanego procesu realizacji oraz wsparcia merytorycznego na każdym etapie realizacji obserwujemy niesłabnące zainteresowanie naszymi usługami projektowymi, budowlanymi oraz doradczymi w zakresie nowoczesnej energetyki.

Łączna moc fotowoltaiki w Polsce już przekroczyła 2 GW. Cieszymy się, że jako ARCHIGON, mamy w tym istotny wkład. Tylko w tym roku planujemy podłączyć do sieci instalacje fotowoltaicznej o mocy ponad 30 MWp – deklaruje Prezes Zarządu Daniel Drwal.