Tarnów fotowoltaika – coraz więcej mocy z fotowoltaiki w Tarnowie.

Tarnów to miasto położone w województwie małopolskim i uchodzi za Polski Biegun Ciepła. Leży przy ujściu Białej do Dunajca. Termin „biegun ciepła” odnosi się do wyspy termicznej, która ma uprzywilejowane temperatury i rozciąga się przed Pogórzem Karpackim, między Bochnią, Brzeskiem, Tarnowem i Dębicą. Tarnów posiada najwyższą średnią temperaturę powietrza w roku. W Tarnowie również trwa najdłuższe w Polsce termiczne – aż 114 dni (jest to liczba dni z temperaturą średniodobową powyżej 15 st. C). Tarnów i okolice mają też najdłuższy w Polsce okres wegetacyjny, który wynosi ok. 225 – 230 dni w roku – czyli liczba dni ze średniodobową temperaturą powyżej 5 st. C). Wszystkie te czynniki sprawiają, że w Tarnowie, inwestycja w fotowoltaikę się naprawdę opłaca!

Fotowoltaika w Tarnowie – wzór do naśladowania.

W Tarnowie ze źródeł energii odnawialnej korzysta już wiele mieszkańców, instytucji publicznych oraz prywatnych przedsiębiorstw. Już od kilkunastu lat władze miejskie starają się zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i systematycznie pojawiają się dofinansowania dla mieszkańców na instalowanie mikroinstalacji OZE. Tarnów stawia na eko i w szybkim tempie staje się miastem godnym naśladowania.

fotowoltaika dotacja dofinansowanie do fotowoltaiki

Fotowoltaika na dachu w Tarnowie.

W Tarnowie i okolicach coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorców korzysta z oferty Archigon i inwestuje przede wszystkim w fotowoltaikę dla swojego domu lub firmy. Można tutaj wspomnieć o sieci Delikatesów Centrum w okolicach Tarnowa, która ma już na swoim dachu własną elektrownię słoneczną i od roku produkuje energię ze słońca na własne potrzeby oraz o sieci Delikatesów ABC, która w 2020 roku zainstalowała panele słoneczne i dzisiaj nie martwi się podwyżkami cen za energię elektryczną.

Mikroinstalacja fotowoltaiczna od Archigon zagościła również w wielu domach w Tarnowie i okolicach.

O tym, że fotowoltaika od Archigon to najlepsze rozwiązanie dla domu przekonał się m.in. Pan Grzegorz oraz Pani Jolanta z Odporyszowa. Dzięki energii ze słońca, mogą oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną i dbać o ekologię.

Mieszkańcy Tarnowa i okolic inwestują w fotowoltaikę.

Nie można wspomnieć o tym, że główną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, wysokie oszczędności w skali roku oraz bezpieczeństwo energetyczne. Pan Mateusz z okolic Tarnowa zdecydował się na topowe panele Jinko Solar w wersji Full Black, w najnowocześniejszej technologii Half-Cut i PERC oraz na zaawansowany technologicznie falownik HUAWEI Fusion Home z serii M-0 z możliwością magazynowania energii w bateriach. W ramach usługi Klient skorzysta z programu „Mój Prąd 3.0”, dzięki któremu odzyska kilka tysięcy złotych oraz odpisze pozostałą kwotę w uldze termomodernizacyjnej.

fotowoltaika_archigon_elektwonie_słoneczne_farmy_fotowoltaiczne_magazyny_energii_tarnów_nowysącz_zakopane_kraków_rzeszów_dębica

Pasieka Burnat – zasilana energią słoneczną.

Pan Kornel, właściciel pasieki „Burnat” – miód, ule, odkłady pszczele od teraz zasila swoje przedsiębiorstwo energią słoneczną. Dzięki zastosowaniu najwydajniejszych modułów w technologii Half-Cut i PERC oraz zaawansowanemu technologicznie inwerterowi HUAWEI o sprawności 98,6% instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje w ciągu roku ok. 53 000 kWh. Dla właściciela pasieki ważnym był szybki zwrot z instalacji fotowoltaicznej, który przy obecnej cenie energii, jaką firma płaci do zakładu energetycznego, wyniesie tylko ok. 4 lata.

Aby maksymalnie wykorzystać możliwości instalacji fotowoltaicznej, warto postawić na najwydajniejsze i nowoczesne panele fotowoltaiczne oraz zdecydować się na wykonawcę, który ma duże doświadczenie i posiada dużą wiedzę na temat tej technologii. Zaufany wykonawca systemu fotowoltaicznego to podstawa – tylko wtedy można mieć gwarancję rzetelnego i bezpiecznego wykonania instalacji fotowoltaicznej oraz wsparcia na każdym etapie realizacji oraz po jej wykonaniu.

Wybierz mądrze. Zaufaj doświadczeniu. Zaufaj Archigon.

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.