Finansowanie fotowoltaiki:

Dotacje, ulgi i programy

Pytanie o finansowanie fotowoltaiki jest pierwszym, jakie zadaje sobie przyszły inwestor. Ze względu na możliwość znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej coraz więcej osób decyduje się na budowę instalacji fotowoltaicznych. Warto pamiętać o tym, że finansowanie fotowoltaiki nie musi w całości pokrywać inwestor. Można skorzystać z szeregu dotacji na taką inwestycję.

Finansowanie fotowoltaiki: Kredyty i pożyczki na fotowoltaikę

Osobom zainteresowanym panelami słonecznymi, które nie dysponują odpowiednio dużą gotówką na montaż paneli fotowoltaicznych, proponujemy korzystne rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika na kredyt od banków, na preferencyjnych warunkach. Decydując się na współpracę z bankami umożliwiającymi kredytowanie instalacji fotowoltaicznych, naszym celem było wyselekcjonowanie dla naszych klientów takich ofert, które w jak największym stopniu spełnią ich wymagania.

Finansowanie fotowoltaiki: Leasing na instalację fotowoltaiczną

Jeżeli jesteś zainteresowany obniżeniem rachunków za prąd w Twojej firmie, sprawdź dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę dofinansowania instalacji fotowoltaicznej w formie Leasingu. Uproszczona procedura, minimalny wkład własny i szybka decyzja. Wspólnie z Bankiem zapewnimy Ci rzetelne wsparcie i realizację Twoich celów.

Jak wynika z informacji przekazanych przez wiceministra klimatu i rządowego pełnomocnika ds. OZE, Ireneusza Zyski, Ministerstwo Klimatu zdecydowało, że program „Mój Prąd” będzie kontynuowany w 2021 roku. Upublicznione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informacje nie wskazują jednak konkretnie jakie zmiany nastąpią w nadchodzącej edycji projektu. Prawdopodobnie oprócz standardowych dotacji na panele fotowoltaiczne do przyszłorocznej edycji programu mogą zostać włączone takie elementy jak:

Finansowanie fotowoltaiki: Dotacje, programy i ulgi do fotowoltaiki:
  1. Ogólnopolski program Mój Prąd – 5 000 zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej
    Dla kogo: osoby fizyczne
    Wnioski: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  2. Czyste powietrze – dofinansowanie działań termomodernizacyjnych, w tym zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
    Dla kogo: osoby fizyczne
    Wnioski: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Ulga termomodernizacyjna – odliczenie od podatku

Odliczenie od podatku kosztów materiałów oraz montażu instalacji fotowoltaicznej.

Wysokość odliczenia: do 32%

Dla kogo: właściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego
Odliczenie w zeznaniu za rok podatkowy

Dotacje Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO)

Założenia programowe RPO w poszczególnych województwach mogą się od siebie różnić i nie we wszystkich przewidziana jest dotacja na OZE. Warto zatem sprawdzić, czy dane województwo w ramach funduszy unijnych

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą fotowoltaiki dla domu, biznesu, lub farmy fotowoltaicznej zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym doradcą. Nasz doradca dobierze dla Ciebie najlepszą opcję finansowania instalacji fotowoltaicznej.

Masz pytania?

Nasi konsultanci odpowiedzą Ci tak szybko jak to możliwe.

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.