Dotacje fotowoltaiczne – sprawdź z jakiego typu dofinansowania instalacji fotowoltaicznej możesz skorzystać

dofinasowania do fotowoltaiki

Ze względu na możliwość znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej coraz więcej osób decyduje się na budowę instalacji fotowoltaicznych. Warto pamiętać o tym, że wciąż można otrzymać dofinansowanie na taką inwestycję.

Poniżej prezentujemy kilka sposobów na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Udzielamy również porad krok po kroku jak należy postępować w takim procesie.

Kredyt na fotowoltaikę

Korzyści

 • 0,01 % prowizji banku,
 • Bez konieczności wpłaty własnej,
 • Możliwa wcześniejsza bez kosztowa spłata kredytu
 • RRSO 5,75%,
 • Raty z okresem kredytowania od 36 nawet do 84 miesięcy,
 • Opcja odroczenia płatności pierwszej raty nawet o 3 miesiące,
 • Możliwość odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opodatkowania wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego do wysokości limitu.

Korzyści

 • 0,00% prowizji banku
 • Bez konieczności wpłaty własnej,
 • Możliwa wcześniejsza bez kosztowa spłata kredytu
 • RRSO 4,19%,
 • raty z okresem kredytowania 12-120 miesięcy,
 • Min. 10 000,00 kredytu,
 • możliwość odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opodatkowania wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego do wysokości limitu.

Dlaczego warto wybrać instalację fotowoltaiczną od ARCHIGON?

Rata niższa niż prąd!

Zamontuj już dziś – zacznij spłacać za 3 miesiące.

Zamów kontakt

1

Kredyt na fotowoltaikę

Dla: osoby fizycznej

Osobom zainteresowanym panelami słonecznymi, które nie dysponują odpowiednio dużą gotówką na montaż paneli fotowoltaicznych, proponujemy korzystne rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika na kredyt od banków, na preferencyjnych warunkach.

Decydując się na współpracę z bankami umożliwiającymi kredytowanie instalacji fotowoltaicznych, naszym celem było wyselekcjonowanie dla naszych klientów takich ofert, które w jak największym stopniu spełnią ich wymagania.

2

Leasing na instalację fotowoltaiczną

Dla: firmy

Jeżeli jesteś zainteresowany obniżeniem rachunków za prąd w Twojej firmie, sprawdź dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę dofinansowania instalacji fotowoltaicznej w formie Leasingu.

Uproszczona procedura, minimalny wkład własny i szybka decyzja. Wspólnie z Bankiem zapewnimy Ci rzetelne wsparcie i realizację Twoich celów.

3

Program Mój Prąd 3.0

Dla: osoby fizycznej

Nabór do „Mojego Prądu 3.0” rozpocznie się 1 lipca. Do programu zostaną zakwalifikowane instalacje fotowoltaiczne których koszt został poniesiony po 31 stycznia 2020 roku. Oznacza to, że osoby zainteresowane dotacją z nowej edycji tego programu nie muszą czekać z wydatkami związanymi z inwestycją w fotowoltaikę. Środki są ograniczone, więc o przyznaniu dotacji na fotowoltaikę dla Twojego domu będzie decydować kolejność złożenia wniosku.

4

Czyste powietrze

Dla: osoby fizycznej

Dofinansowanie działań termomodernizacyjnych, w tym zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.Wnioski: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

5

Ulga termomodernizacyjna – odliczenie od podatku

Dla: właściciela budynku mieszkalnego jednorodzinnego

Odliczenie od podatku kosztów materiałów oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Odliczenie w zeznaniu za rok podatkowy. Wysokość odliczenia: do 32%.

6

Dotacje Regionalnych Programów Operacyjnych* (RPO)

Dla: firm, gospodarstw rolnych oraz osób fizycznych

Założenia programowe RPO w poszczególnych województwach mogą się od siebie różnić i nie we wszystkich przewidziana jest dotacja na OZE. Warto zatem sprawdzić, czy dane województwo w ramach funduszy unijnych przewiduje dofinansowanie takiej inwestycji zarówno dla firm, gospodarstw rolnych oraz inwestorów indywidualnych.

Programy dotacyjne są realizowane w formie konkursów ogłaszanych w określonym terminie. Sprawdź harmonogram konkursów na stronach BIP w danym Urzędzie Wojewódzkim. To najlepszy moment, aby zdecydować się na montaż fotowoltaiki w swoim domu. Inwestycja ta, nawet bez tak znacznego dofinansowania, zwraca się całkowicie w ciągu kilku lat. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to w ostatecznym rozrachunku ogromna oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i najważniejszego, nieodnawialnego zasobu, jaki posiada każdy z nas: zdrowia swojego i swoich najbliższych.

Aktualności