Dofinansowania do fotowoltaiki. Zbilansowane finansowanie instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu.

Fotowoltaika to nie tylko oszczędności. W obecnych czasach fotowoltaika okazuje się̨ jedną z najlepszych inwestycji, jakie można podjąć w zarządzaniu środkami. Dlaczego? Dzięki dofinansowaniom do fotowoltaiki. Niemniej jednak, ciągle zastanawiasz się, jak możesz sfinansować swoją inwestycję PV?

Jak finansować fotowoltaikę: kredyt, dofinansowania do fotowoltaiki, zwroty z inwestycji, dotacje

Istnieje szereg rozwiązań, które pomogą sfinansować Twoją inwestycję. Podpowiadamy, jak możesz sfinansować swoją instalację fotowoltaiczną:
1. Weź kredyt i spłacaj go jak rachunek za prąd: Finansowanie z oprocentowaniem od 4.5% RRSO.
2. Skorzystaj z Programu Mój Prąd 3.0. Posiadamy świadectwo NFOŚiGW, które gwarantuje Ci najlepszą opiekę nad Twoim wnioskiem do Programu Mój Prąd.
3. Odlicz koszty montażu fotowoltaiki od podatku dzięki uldze termomodernizacyjnej
4. Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze
5. Weź Dotację Regionalnych Programów Operacyjnych

Po pierwsze – Kredyt na fotowoltaikę: Rata jak rachunek za prąd

Rozwiązanie przeznaczone dla osób fizycznych, które rozważają instalacje fotowoltaiczną w swoim domu, ale nie chcą od razu płacić całości kwoty za swoją inwestycję. Sfinansowanie części bądź całości inwestycji dzięki kredytowi pozwoli Ci cieszyć się darmowym prądem, a Twoja rata nie będzie wyższa jak rachunek za prąd.
W Archigon oferujemy kredyty, które dzięki długofalowej współpracy z bankami są bardzo nisko oprocentowane. Decydując się na współpracę z bankami umożliwiającymi kredytowanie instalacji fotowoltaicznych, naszym celem przede wszystkim było wyselekcjonowanie dla naszych klientów takich ofert, które w jak największym stopniu spełnią ich wymagania.

Po drugie – Ulga termomodernizacyjna – zwrot kosztów na koniec roku podatkowego

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie od podatku kosztów poniesionych na materiały i montaż instalacji fotowoltaicznej dla właściciela lub współwłaściciela jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Innymi słowy, dostaniesz zwrot części poniesionych kosztów na instalację na koniec roku podatkowego. Wysokość odliczenia sięga do 32%.

Po trzecie – Dofinasowania do fotowoltaiki

W 2021 roku wciąż można otrzymać dotację i dofinansowania do fotowoltaiki. Między innymi, od lipca rusza kolejny nabór wniosków do programu Mój Prąd 3.0, ponadto istnieje wiele lokalnych dotacji. Specjaliści w Archigon monitorują sytuację na rynku PV i jesteśmy na bieżąco, które rejony w Polsce mogą liczyć na pomoc finansową ze strony miasta, powiatów czy gmin. Tutaj dowiesz się więcej.

Fotowoltaika bez papierologii

W Archigon przygotujemy, złożymy i będziemy się opiekować Twoim wnioskiem o dotację, leasingu lub kredytu. Dofinansowania do fotowoltaiki z Archigon stają się bardzo proste. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces finansowania Twojej inwestycji w panele fotowoltaiczne. Specjaliści Archigon pomogą Ci zaoszczędzić nawet 11 000 złotych, a dodatkowo wszelkie formalności załatwimy za Ciebie!

Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę

W zależności od osobistych uwarunkowań okres spłaty inwestycji w fotowoltaikę wynosi od 5-7 lat. Po okresie zwrotu pozostaje już̇ tylko cieszyć się darmowym prądem z własnej elektrowni słonecznej. Co ciekawe, obecnie żadne proponowane na rynku lokaty bankowe czy nawet obligacje nie zagwarantują̨ nam takiej stopy zwrotu z inwestycji jak montaż paneli fotowoltaicznych. Co więcej, fotowoltaika staje się̨ jeszcze bardziej lukratywnym interesem dzięki szeregu form pomocy zewnętrznej m. in. możliwości odliczenia kosztów jej montażu od podatku z racji ulgi termomodernizacyjnej, ze względu na dotacje miejscowe, programy rządowe czy dofinansowania z UE.

Masz pytania? Chcesz cieszyć się darmowym prądem, ale nie chcesz inwestować całości gotówki? Napisz do nas! Nasi konsultanci odpowiedzą Ci tak szybko jak to możliwe.

Masz pytania? Zamów bezpłatną konsultację

Dziękujemy za Twoją wiadomość, wkrótce się z Tobą skontaktujemy!
W trakcie wysyłki wiadomości wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.